קוליה בלאכר בכינור הסטראדיווריוס עם סימפונית ירושלים

חזרה ללוח האירועים

כנר: קוליה בלאכר. מנצח: אלכסנדר ברנשטיין. התזמורת הסימפונית ירושלים

 • תאריך

  יום חמישי
  08.10.2015
 • שעה

  20:00
 • מקום

  אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים H
  רח' מרכוס 20, ירושלים
 • מחיר

  175

לרכישת כרטיסים הזינו פרטיכם בתחתית העמוד

תכנית

צ'ייקובסקי: קונצ'רטו לכינור
בטהובן: סימפוניה מס' 7

אמנים

הכנר הסולן קוליה בלאכר בקונצרט מיוחד של התזמורת הסימפונית ירושלים בשיתוף אופוס, בניצוחו של אלכסנדר ברנשטיין. בלאכר ינגן את הקונצטו של צ'ייקובסקי בכינור סטרדיווריוס נדיר.

קוליה בלאכר - כנר

בלאכר מנגן על כינור סטראדיוואריוס "טריטון" משנת 1730. יליד ברלין, בלאכר נחשב לאחד מסולני הכינור החשובים בדורנו והופיע כסולן עם תזמורות חשובות, לרבות הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של מינכן, תזמורת "גוונדהאוז" בלייפציג, התזמורת הקאמרית ע"ש מאהלר, הפילהרמונית של אוסלו, הפילהרמונית של לונדון ואחרות, תחת שרביטם של מנצחים כדוגמת קלאודיו אבאדו, ולדימיר יורובסקי, דניאל הרדינג, אלן גילברט, קנת נגנו ועוד. לפני כן, כיהן כקונצרטמייסטר בתזמורת הפילהרמונית של ברלין והוזמן ע"י המנצח קלאודיו אבאדו לכהן באותה המשרה בתזמורת פסטיבל לוצרן. בלאכר זכה בפרסים רבים על הקלטותיו, ביניהם “Diapason d’Or” היוקרתי שניתן לו על הקלטתו את הקונצ'רטי של ברג וסטרווינסקי עם קלאודיו אבאדו והתזמורת הקאמרית ע"ש מאהלר, וכן על תקליטו ליצירות הינדמית עם אבאדו גם הוא, שהוקלט לחברת דויטשה גרמופון. בלאכר מרבה להופיע כסולן-מוביל (Play Lead) עם תזמורות שונות בעולם, ומכהן כפרופסור לכינור בביה"ס "האנס אייזלר" בברלין.

אלכסנדר ברנשטיין - מנצח

זוכה מענק מיוחד מטעם קרן פיס"ק, אלכסנדר החל את לימודי הניצוח בביה"ס ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב, ומאוחר יותר השתלם אצל ויקטור ימפולסקי באוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו ואצל המנצח מנפרד הונק.
הוא החל את לימודי המוסיקה בגיל 9 כנגן חצוצרה, והופיע בגיל 14 כסולן עם התזמורת הקאמרית של הגליל בפסטיבל כפר בלום. כמו כן, זכה במלגות הצטיינות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל.
אלכסנדר ניצח על תזמורות שונות לרבות הסימפונית של נורת'ווסטרן והתזמורת הקאמרית של אלג'ין, וינצח בהמשך השנה גם על תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית.
זוהי הופעת הבכורה שלו עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.

לרכישת כרטיסים צלצלו 054-2377289 או הזינו פרטיכם להלן ונציג יחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

כיצד נוכל ליצור עמך קשר?

 

תאריך פרסום: