חדשות / בשיא המשבר בסימפונית של אטלנטה: הנשיא רומנסטיין מתפטר

רוברט ספאנו מנצח על התזמורת הסימפונית של אטלנטה. צילום: אימג'בנק GettyImages

ההשבתה של הסימפונית של אטלנטה נמשכת, ועתה הודיע נשיא התזמורת, סטנלי רומנסטיין על פרישתו. רומנסטיין עמד בראש הגוף הזה בתקופת משבר, וצלח ביחד אתו שתי השבתות של נגנים. "אני מאמין שהמשך כהונתי בתפקיד תהווה מכשול בנסיונות שלנו להגיע להסכם עבודה חדש עם הנגנים", מסר בהודעת הפרידה שלו.

ייתכן שניתוח אובייקטיבי של המצב ילמד שזה הדבר הנכון לעשות, אך מבקריו של רומנסטיין טוענים כי נטישתו באמצע משבר מצביעה על חולשה רבה בשדרת הניהול של התזמורת.

את רומנסטיין יחליף לתקופה קצרה טרי ניל, בכיר לשעבר בחברת קוקה קולה, וכיום חבר בדירקטוריון של התזמורת.
רומנסטיין הגיע לאטלנטה ב-2010 אחרי שנשא תפקיד במרכז לאמנויות היפות במינסוטה. הוא החליף בתפקיד הנשיא את אליסון וולגמור שעברה לעמוד בראש הסימפונית של פילדלפיה אך הותירה את אטלנטה עם גירעון עצום.

רומנסטיין נתפש כאיש יהיר (שבכל אי-מייל ששלח לא שכח לציין שהוא בעל תואר דוקטור, בנושא שאינו קשור למוסיקה או ניהול). כל תקופת כהונתו אופיינה במאבקים ובחיכוכים מתמידים עם הנגנים, חלקם בהוראת הדירקטוריון. לפני שנתיים הצליח להשיג הפחתה רוחבית בשכר הנגנים. עתה, בתמיכת הצוות המקצועי ודעת הקהל – הם מסרבים להפחתה נוספת. "הנהלת התזמורת זרקה את 'דוקטור סטנלי' למאורת הזאבים. עתה, עם התפטרותו, היא תצטרך לפלס את דרכה משם בעצמה", נכתב באתר "סליפדיסק".