מי יחליף את ולזר-מסט?

המנצח פרנץ ולזר-מסט (יח"צ)

מיד עם ההכרזה על עזיבתו של מנצח האופרה של וינה החלה לפרוח בורסת השמות

ביום שישי האחרון הודיע המנצח פרנץ ולזר-מסט, מנהלה המוזיקלי של בית האופרה הממלכתית של וינה על התפטרותו ללא דיחוי ובאופן פתאומי, במה שהוגדר כחילוקי דעות שאינם ניתנים לגישור בינו לבין המנהל האמנותי דומיניק מאייר בנוגע לתוכנית האמנותית העתידית ולפרופיל הציבורי של התזמורת. משמעות עזיבותו של ולזר-מסט מהיום למחר היא כי לא יעמוד באף אחת מהתחייבויותיו לעונת הקונצרטים 2015-2014. מיד עם ההכרזה הדרמטית החלה לרחוש בורסת השמות בנוגע למחליפו העתידי של ולזר-מסט. לפי הדיווחים, אם לא תהיה הפתעה, צפוי מאייר לבחור מועמד מהרשימה הבאה:

כריסטיאן תילמן, מנהלה המוזיקלי של תזמורת שטאטסקאפל דרזדן. צילום: אימג'בנק\GettyImages

כריסטיאן תילמן, מנהלה המוזיקלי של תזמורת שטאטסקאפל דרזדן. צילום: אימג'בנק\GettyImages

כריסטיאן תילמן, מנהלה המוזיקלי של תזמורת השטטסקאפל בדרזדן. תילמן, המקורב לאחיות ווגנר ופסטיבל ביירויות, נהנה מהצלחה מקצועית ומסחרית גדולה מאוד בדרזדן. לאחרונה "גזל" מהפילהרמונית של ברלין חוזה הקלטות לחברת "דויטשה גרמופון" עם תזמורתו.

ג'יאנאנדראה נוזדה, שזה עתה פרש מהאופרה של טורינו. התחייבויותיו בהמשך השנה כוללות את הסימפונית של לונדון, הסימפונית של וינה ותזמורת בית האופרה של בוואריה.

דניאלה גאטי, מנצח התזמורת הממלכתית של צרפת, שאמנם מחוזר על ידי האופרה של טורינו, אך יעדיף את וינה במידה ויקבל הצעה.

אנטוניו פאפאנו, שנדמה כי אין לו כל רצון לעזוב את בית האופרה המלכותי הבריטי, אותו הוא מנהל. פאפאנו מכהן גם כמנהל מוזיקלי בתזמורת סנטה צ'צ'יליה ברומא.

מנפרד הונק, מנהלה המוזיקלי של התזמורת הסימפונית של פיטסבורג, שניגן בעבר בפילהרמונית של וינה ובבית האופרה הממלכתי, וזוכה בשל כך ליתרון בקרב הקולגות לשעבר.

 

צפו בפרנץ ולזר-מסט בחזרה לאופרה "דון קרלו" של ורדי עם תזמורת בית האופרה הממלכתית של וינה: