צפו / קונצרט הבכורה של נלסונס בבוסטון

המנצח הלטבי אנדריס נלסונס מוביל את התזמורת הסימפונית של בוסטון בפרק הרביעי של "אורני רומא" מאת רספיגי. צילום: אימג'בנק\GettyImages

המנצח הלטבי בן ה-35 ניצח ביום שבת האחרון על קונצרט פתיחת העונה של התזמורת הסימפונית של בוסטון

נלסונס בחזרה הגנרלית עם זמרן הסופרן קריסטין אופולאיס. צילום: אימג'בנק\GettyImages

נלסונס בחזרה הגנרלית עם זמרן הסופרן קריסטינה אופולאיס. צילום: אימג'בנק\GettyImages

בוסטון, יום שבת ה-27 לספטמבר. המנצח הלטבי אנדריס נלסונס עושה את דרכו לפודיום ב"סימפוני הול". בן 35 בלבד, נלסונס הוא המנצח הצעיר ביותר לכהן בתפקיד המנהל המוזיקלי בקורות התזמורת הסימפונית של בוסטון במאה השנים האחרונות.

בשנים האחרונות הפך נלסונס לדמות מבוקשת בתזמורות ברחבי העולם: "המנצחים המבוגרים והמבוססים יותר - דוגמת סיימון ראטל, דניאל ברנבוים ומאריס יאנסונס - רואים את הכשרון יוצא הדופן, מתרגשים, והבאז התקשורתי מתחיל כאשר הם מתחילים לדבר על זה", אומר מארק וולפה, מנכ"ל התזמורת הסימפונית של בוסטון. "מפני שהפילהרמונית של ברלין רוצה אותו, גם וינה רוצה אותו וכך גם אמסטרדם, לונדון ובוסטון. ואנחנו השגנו אותו".

תוכנית הקונצרט כללה יצירות מאת וגנר, מאסקני, פוצ'יני ורספיגי, עם הסולנים יונאס קאופמן (טנור) וקריסטינה אופולאיס (סופרן), אשתו של נלסונס. נדמה שגם המבקרים היו תמימי דעים באשר להצלחתו של הקונצרט, ביניהם ג'רמי אייכלר, מבקרו של ה"בוסטון גלוב" שניבא לשיתוף הפעולה "עתיד מזהיר".