חדשות / רנה פלמינג: "אפרוש מאופרה עוד שלוש שנים"

זמרת הסופרן רנה פלמינג. צילום: Andrew Eccles/Decca

היא אחת מזמרות האופרה המצליחות והאהובות בעולם. אבל מי שרוצה לחזות ולהאזין לקולה של הסופרנו רנה פלמינג באופרה, כדאי לו להזדרז. לדבריה של הזמרת - שנודעה בתפקידיה לאופרות של מוצרט ושטראוס, או כרוסלקה, נימפת המים של דבוז'ק - היא תישאר על הבמות עוד שלוש שנים לכל היותר.
"אילו הייתי מצו או סופרנו דרמטי", אמרה הזמרת בת ה-55 לסוכנות הידיעות רויטרס, "אז ישנם תפקידים, יש דמויות שהייתי יכולה לגלם. אבל לסופרנו 'נקי' כמו שלי לא נותר כמעט דבר", אחרי גיל מסוים. לדבריה גם בחלוף שלוש שנים תמשיך להופיע ברסיטלים, ולשמש כיועצת קריאטיבית לאופרה של שיקגו, אבל הפקות אופראיות מלאות – זה לא.
בסך הכל "אני מאוד מרוצה מהקריירה האופראית שלי", היא המשיכה ואמרה: "מ-54 תפקידים שגילמתי למדתי המון והופעתי המון, אז אני חושבת שאני יכולה לפרוש בתחושת סיפוק. נותרו לי עוד שלוש שנים של הפקות חדשות, ואני עוד לא מפסיקה – בואו לא נרתום את העגלה לפני הסוסים, אבל אני כבר רואה את קצה המסלול".
בינתיים הקריירה שלה פונה למסלולים חדשים: עתה הוציאה תקליט לכבוד חג המולד של סטנדרטים של ג'ז (שבו היא מארחת אמנים כמו ווינטון מרסליס או רופוס ויינרייט); ובפברואר היתה זמרת האופרה הראשונה שהתכבדה בשירת ההימנון האמריקאי בפתח משחק הסופרבול לפני 80 אלף אוהדים באיצטדיון; ועוד 170 מיליון במסכי הטלוויזיה.
"הסופרבול קצת שינה את חיי השנה", אמרה אחת מזמרות האופרה המזוהות בעולם, שכבר הנחתה בעבר את השידורים המקוונים של הפקות המטרופוליטן אופרה. "זו היתה כמות מפחידה ומלחיצה של מאזינים".