שלמה מינץ יגיע לישראל

הכנר שלמה מינץ. צילום: יח"צ

הכנר הישראלי המהולל יגיע לישראל לקונצרט הגאלה של מגזין אופוס עם תזמורת הקאמרטה הישראלית, שתארח אותו ואת הפסנתרן בוריס גילטבורג בקונצ'רטי מאת מנדלסון ובטהובן.

שלמה מינץ בן ה-57 יחזור להופיע בארץ בקונצרט גאלה מיוחד בתל אביב לרגל חגיגות השנה למגזין אופוס. בקונצרט הגאלה תארח תזמורת הקאמרטה הישראלית בניצוחו של אבנר בירון את מינץ בקונצ'רטו לכינור במי מינור מאת מנדלסון, וכן את הפסנתרן הישראלי בוריס גילטבורג בנגינת הקונצ'רטו לפסנתר מס' 2 בסי במול מז'ור מאת בטהובן.

מינץ הופיע והקליט עם התזמורות החשובות בעולם, ביניהן הפילהרמונית של ברלין, התזמורת הסימפונית של שיקגו, התזמורות הפילהרמונית של ניו יורק ועוד; הוא ניגן עם מנצחים כמו קלאודיו אבאדו, ג'יימס לוויין, זובין מהטה ודניאל בארנבוים. הדיסקוגרפיה הנרחבת של מינץ לחברת דויטשה גרמופון וחברות אחרות, זיכתה אותו בפרסים שונים, ביניהם פרס "גרמופון" ופרס "אדיסון".

הפסנתרן בוריס גילטבורג, שעשה את הופעת הבכורה שלו עם הפילהרמונית הישראלית ב-2005. מאז, הספיק לקטוף פרסים בכמה מן התחרויות החשובות בעולם, ביניהן פרס שני בתחרות רובינשטיין ופרס ראשון בתחרות הבינלאומית על שם המלכה אליזבת בבריסל. גילטבורג מרבה להופיע ולסייר עם תזמורות מהחשובות בעולם.

תוכנית הקונצרט:

בטהובן / קונצ'רטו לפסנתר מס' 2 בסי במול מז'ור
מנדלסון / קונצ'רטו לכינור במי מינור
מוצרט / סימפוניה מס' 40 בסול מינור

הקונצרט יתקיים ב-29 ליולי, 2015 בשעה 20:00 (אולם רקנאטי - מוזיאון ת"א)

ניתן להזמין כרטיסים בטלפון 1-700-55-2000 או באתר האינטרנט של הקאמרטה הישראלית

*כל הכנסות הקונצרט ייתרמו לפעילות מגזין אופוס.

צפו בשלמה מינץ מנגן את הקפריס מס' 5 לכינור מאת פגניני: