חדשות / לראשונה: אופרה בשידור חי באמצעות משקפי Google Glass

סרגיי ברין, ממייסדי גוגל בהשקת ה-Google Glass 2012. צילום: אימג'בנק\GettyImages

המדינה שהעניקה לעולם את האופרה, מנסה השבוע להביא אותה אל המאה ה-21, כאשר הזמרים ואנשי הצוות של בית האופרה האיטלקי בקליארי, סרדיניה, יחבשו משקפי Google Glass (פיתוח של גוגל המשלב בין משקפי ראייה למחשב עם מצלמה מובנית) כדי לשדר הופעה של "טורנדוט" מאת פוצ'יני לקהל ברחבי העולם.

ה-Google Glass משמשים כמצלמה, המאפשרת לשמש לשידור של מה שרואים השחקנים שעל הבמה. שידורים חיים באמצעות אתר האינטרנט של האופרה, פייסבוק, ורשתות חברתיות אחרות מאפשרים לחובבי אופרה בבית ליהנות מהאופרה - תוך כדי אינטראקציה עם המבצעים על הבמה.

האופרה "טורנדוט" בהפקת בית האופרה של קליארי. צילום: ANSA

האופרה "טורנדוט" בהפקת בית האופרה של קליארי. צילום: ANSA

"אם שחקן כדורגל היה חובש Google Glass, היו רואים את הכדור מגיע אליו", אמר מאורו מלי, המנהל הכללי של תיאטרון האופרה של קליארי, בהסבירו את החוויה בראיון טלפוני. "הטכנולוגיה תאפשר לספק לקהל מבט הישר אל תוך הדרמה הן על במה והן מאחורי הקלעים", אמר מר מלי והוסיף "אנו רוצים להעביר את אמנות האופרה בדרך שתמשוך תשומת לב ועניין אצל אנשים שבדרך כלל אינם הולכים לראות הופעות".

Google Glass איננה לגמרי חדשה לעולם האופרה. ביוני עשה אתר אופרה שבסיסו בניו-יורק ניסוי עם Google Glass בהפקת "פיגמליון" מאת ראמו. לבית האופרה של קאליארי כבר יש מוניטין בבקיאות בטכנולוגיה, והוא פתח השנה מחלקת מחקר ופיתוח העוסקת בפיתוח אפליקציות מוזיקליות, בעיקר לילדים.