10 נגנים אלכוהוליסטים הצטרפו לתזמורת הסימפונית של לונדון

התזמורת הסימפונית של לונדון עם ברנארד הייטינק (יח"צ)

עשרה מוזיקאים קלאסיים שמנסים להיגמל מהתמכרויות יהפכו בקרוב לכוכביו של סרט תיעודי המצולם בימים אלה, ונקרא 'סימפונית המכורים'. במסגרת הסרט, הם יבצעו יצירה שהולחנה במיוחד עבור האירוע יחד עם התזמורת הסימפונית של לונדון.

אחד מגיבורי הסרט הוא המלחין והמוסיקאי ג'יימס מקונל, אלכוהוליסט בגמילה. הוא איבד לפני שלוש שנים את בנו בן ה-18 שהתמכר להרואין ומת בשל נטילת מנת יתר של הסם, וגודל בידי אב שהיה אלכוהוליסט גם הוא. מקונל אובחן בצעירותו כילד פלא, וכשהיה בן 6 ציון ה-IQ שלו היה 144. למרות הישגיו הרבים כמוזיקאי, הוא התמכר לאלכוהול. הסרט מבקש לבחון את כוחה של המוזיקה בגרימת שינוי נפשי באמצעות הצבת יעדים, ולכן יזמו יוצרי הסרט את שילובם של עשרת הנגנים האלכוהוליסטים בתזמורת הסימפונית של לונדון.

ואלרי גרגייב, מנצחה הראשי של התזמורת הסימפונית של לונדון.

ואלרי גרגייב, מנצחה הראשי של התזמורת הסימפונית של לונדון (יח"צ)

"הסרט הוא אחד מאותן תכניות נדירות שאינן סובבות סביב בידור והעברת אינפורמציה, אלא גם גורמות למשהו טוב בטווח הארוך" אמר מקונל בהודעה לעיתונות, והוסיף "זו חוויה מרתקת לכל משתתפים, אך עבור אחדים היא באמת משהו משנה חיים. עבורי, צפייה בקבוצת אנשים אמיצים דיים כדי לטפל בהתמכרויותיהם ופחדיהם - דרך מוסיקה - הינה מעוררת ענווה והשראה גם יחד".

מלבד מקונל, הסרט יתמקד בצ'לן עטור פרסים שהקריירה שלו התדרדרה בגלל שתייה וסמים. הוא והמוזיקאים האחרים מתכוננים לקונצרט יחד עם התזמורת הסימפונית של לונדון. 'סימפונית המכורים' אמורה לעלות לאוויר בחודש אוגוסט.