צפו / עצות קריירה לזמרי אופרה מאת ג'ויס דידונאטו

ג'ויס דידונאטו. צילום: Josef Fischnaller, יח"צ

חולמים להגיע לבימת הקרנגי הול? המצו-סופרן זוכת הגראמי ג'ויס דידונאטו העלתה לרשת את עצות הזהב שלה לזמרי אופרה שניגשים לאודישן

אל תמהרו, היזהרו מטעויות כתיב ואפילו – התלבשו כמו בני אדם. אלה חלק מהעצות של המצו-סופרן ג'ויס דידונאטו לזמרים שמבקשים להשתתף בשלוש כיתות האמן שתעביר במסגרת תוכנית ה"פרספקטיבות" של הקרנגי הול בניו יורק, שהיא אורחת הכבוד שלה השנה. ארבעה זמרים בני מזל מתוכם ייבחרו ליטול חלק בסדרה של ארועים פומביים שיתקיימו בשנה הבאה. הארבעה גם ישתתפו באופרה "הגבירה מהאגם" של רוסיני במטרופוליטן אופרה, בכיכובה של דידונאטו. את המועמדויות להשתתף בכיתות האמן אפשר להגיש כבר, ולכבודת הפיצה דידונאטו סרטון וידאו עם טיפים לזמרי אופרה ששואפים לעבור אודישן:

היו מוכנים להפליא: הגייה נכונה, מוסיקליות, פראסג'יו (חלוקה נכונה למשפטים מוסיקליים), ופרזנטציה. צריכים לחוש שהקדשתם לכך זמן ומאמץ. גדולה נולדת מחודשים ושנים של אימונים שמובילים לאודישן; השראה לא מכה בך באופן פתאומי. אז התאמנו, התכוננו!

התלבשו כמו מי שאתם: הופיעו במיטבכם, והתלבשו על פי סגנונכם האישי. ודאו שהשקעתם מחשבה בכך. העניקו תחושה שאתם מוכנים לעלות על הבמה בכל מקום בעולם.

שמרו על קלאסה: אתם רוצים להציג את עצמכם כאנשים רציניים בתחומכם, וכמי ששווה להאזין להם. על כן כשאתם מגישים את בקשת הקבלה שלכם בכתב בדקו את האיות, שאין לכם שגיאות כתיב!

קחו את הזמן: אתם מתבקשים להציג את המקום האמנותי שבו אתם מצויים ברגע זה. ואם אתם לא מצליחים לגבש משהו שווה ערך כרגע, עדיף שתיקחו צעד לאחור, ותחזרו כשאתם משוכנעים שבאתם מוכנים.

אל תהיו חיקוי של מישהו אחר: הסיכוי הכי טוב שלכם הוא להיות אתם עצמכם! למדו מהמאסטרים הגדולים, אותם כשרונות שאתם מעריצים, אבל להפכו את הקטע שאתם מציגים לשלכם.

העצה האחרונה של דידונאטו לתלמידיה הפוטנציאלים היא שיפטרו מהחשש כאילו חבר השופטים באודישן כולו נגדם, להיפך, היא אומרת, הם רוצים שתהיו מצוינים "היכנסו בידיעה שהם לצדכם, מסמנים לכם את הדרך שבה תבריקו".