ערב גאלה לקוראי מגזין אופוס

חזרה ללוח האירועים

שלמה מינץ, בוריס גילטבורג והקאמרטה הישראלית

 • תאריך

  יום רביעי
  29.07.2015
 • שעה

  20:00
 • מקום

  מוזיאון תל־אביב לאמנות H
  שאול המלך 27, תל־אביב
 • מחיר

  150-500
בתכנית

בטהובן - קונצ'רטו מס' 2 לפסנתר בסי במול מז'ור

מנדלסון - קונצ'רטו לכינור במי מינור

מוצארט - סימפוניה מס' 40 בסול מינור

 

אמנים

שלמה מינץ - מבכירי הכנרים בדורנו, פעיל גם כויולן ומנצח. כסולן, הופיע והקליט עם התזמורות החשובות בעולם, ביניהן הפילהרמונית של ברלין, התזמורת הסימפונית של שיקגו, התזמורות הפילהרמונית של ניו יורק ועוד, עם מנצחים כגון קלאודיו אבאדו, ג'יימס לוויין, זובין מהטה ודניאל בארנבוים. הדיסקוגרפיה הנרחבת של מינץ לחברת דויטשה גרמופון וחברות אחרות, זיכתה אותו בפרסים שונים, ביניהם פרס "גרמופון" ופרס "אדיסון". מינץ מנגן על כינור סטראדיוורי "פסקולה", ששנת בנייתו המדוייקת לא ידועה.

שלמה מינץ מנגן את הקונצ'רטו לכינור במי מינור מאת מנדלסון


בוריס גילטבורג - 
הפסנתרן הישראלי בוריס גילטבורג עשה את הופעת הבכורה שלו עם הפילהרמונית הישראלית בשנת 2005. מאז, הספיק לקטוף פרסים בכמה מן התחרויות החשובות בעולם, ביניהן פרס שני בתחרות רובינשטיין, ופרס ראשון בתחרות הבינלאומית ע"ש המלכה אליזבת בבריסל.
הוא נולד במוסקבה בשנת 1984 והחל את לימודי הפסנתר בגיל 5 עם אמו, זמן קצר לאחר עלייתם ארצה. בהמשך, הפך לתלמידו של פרופ' אריה ורדי .

הוא נוהג לסייר בעולם ולהופיע עם תזמורות כגון הפילהרמונית של לונדון, תזמורת הדויטשה סימפוני ברלין, תזמורת הרדיו של דנמרק, הפילהרמונית של סנט פטרסבורג ואחרות. כמו כן, הוא מופיע ברסיטלים באולמות חשובים בעולם כגון הקונצרטחבאו (אמסטרדם), הקונצרטהאוס (וינה), הרקולסזאל (מינכן), ויגמור הול (לונדון), הלובר (בפריז) ועוד.

בוריס גילטבורג והקאמרטה הישראלית

תאריך פרסום: