גרייס קליפורד זכתה בתחרות האוסטרלית לנגנים צעירים

הכנרת בת ה -16 גרייס קליפורד

גרייס קליפורד. זכרו את השם. היא רק בת 16, כנרת אוסטרלית מסידני, אך בשבוע שעבר הצליחה להדהים את הקהל וחבר השופטים בביצוע שלה לקונצ'רטו לכינור של בטהובן, במה שתואר כ"שילוב מופלא בין יכולת טכנית יוצאת דופן, ורגישות מוסיקלית". קליפורד היא הזוכה המקום הראשון בתחרות היוקרתית ביותר לנגנים צעירים באוסטרליה: פרס Symphony Australia ABC. מלבד על נגינת הסולו שלה קליפורד ניצחה בעוד שתי קטגוריות: הפרס לרסיטל המצטיין ולביצוע הקאמרי המצטיין.

התחרות התקיימה בעיר אדלייד, וליווותה בנגינת התזמורת הסימפונית העירונית, בניצוחו של כריסטופר סימן. מול קליפורד התחרו כמה צעירים מבריקים, אך בסוף היא זו שלקחה את הפרס. "גרייס היא מוסיקאית עם כישרון יוצא דופן", אמרה למגזין "Limelight" קייט לידבטר, מנהלת התחרות. "היא מציגה יכולות יוצאות מגדר הרגיל בכל תחומי המופע המוסיקלי: נגינת סולו, נגינה קאמרית ונגינת קונצ'רטו. היא הפגינה בשלות טכנית, היכרות עמוקה עם הרפרטואר וסגנון ייחודי לה".

קליפורד מבצעת את הפרק השלישי מתוך הקונצ'רטו לכינור של בטהובן, בשלב הגמר בתחרות

למרות גילה הצעיר, קליפורד - שלומדת כעת בתוכנית ל"כוכבים צעירים" של הקונסרבטוריון של סידני – כבר קטפה בעבר פרס באותה תחרות בשנה שעברה על ביצוע ליצירה אוסטרלית. בתום התחרות השנה אמרה כי "זה היה מדהים להאזין, לצפות ולקבל השראה מעשרת המוסיקאים הנהדרים האחרים שהתחרו על הפרס, למדתי הרבה מאוד מהארוע".

בנוסף על התואר הנכבד זכתה קליפורד ב-25 אלף דולרים, חוזה הקלטות וקונצרט בליווי התזמורת הסימפונית הלאומית של אוסטרליה. כשנשאלה מה בכוונתה לעשות בסכום הזכייה אמרה כי הוא יסייע לה להמשיך בלימודים בארצות הברית.