חדשות / בקרוב: הפקת ענק של ה"רינג" של וגנר

צילום: אימג'בנק\GettyImages

האופרה הלירית של שיקגו (Lyric Opera of Chicago) תעלה בעונת 2016-2017 הפקה גרנדיוזית של מחזור האופרות "רינג" (טבעת הניבלונגים) של וגנר, למשך ארבע עונות רצופות עד 2020.

ניכר כי בבית האופרה מתכננים פרויקט שישאיר את חותמו בספרי ההיסטוריה - כדי להבין זאת מספיק להציץ ברשימת נבחרת הכוכבים שישתתפו בהפקה: בתפקיד ווטן (מלך האלים) יופיע זמר הבאס-בריטון אריק אוונס, ואת תפקיד ברונהילדה (בתו הוולקירה) תגלם זמרת הסופרן זוכת הגראמי כריסטין גורקה. סר אנדרו דייויס ינצח על ההפקה ועל הבימוי יופקד דיוויד פונטניי.
את ההודעה על כך מסרו מנכ"ל האופרה אנתוני פרויד והמנהל המוזיקלי סר אנדרו דייוויס, במסיבת עיתונאים מיוחדת ששודרה באתר האינטרנט של בית האופרה.
למנכ"ל בית האופרה יש הישג לא קטן להתגאות בו: "השילוב של גורקה ואוונס הוא בבחינת נבחרת חלומות להפקה מהסוג הזה - לשני הזמרים הללו איכויות ייחודיות המועידות אותם לאופרות מהרפרטואר של ווגנר", אמר בהודעה.

זמרת הסופרן כריסטין גורקה שרה תפקידי קולרטורה במהלך הקריירה המוקדמת שלה, ואיבדה את יכולותיה בעקבות משבר טכניקה שחוותה בגיל 34. לאחר מאבק ממושך, פנתה גורקה לפדגוגית וזמרת הסופרן הותיקה דיאנה סוביירו, אשר סייעה לה להשתקם במהירות. "בתוך ימים הקול שלי הכפיל את גודלו, ובתום שלושה חודשים הוא אף גדל יותר", שיחזרה גורקה בריאיון. בעקבות המפגש עם דיאנה סוביירו הבינה גורקה לראשונה כי משהו בגוף שלה השתנה, והחלה לשיר תפקידי סופרן דרמטי אשר הלמו יותר את קולה החדש.

פריצתה הפתאומית לתודעה כסופרן דרמטי, בעקבות הופעתה המפורסמת בשיקגו ב-2012 בתפקיד הראשי באופרה "אלקטרה" של ריכארד שטראוס, נחשבה לסנסציונית. קולה הדרמטי הפתיע את עולם האופרה, מאחר וקולות כאלו נבנים בהדרגה במשך שנים. הופעתה בבית האופרה "מטרופוליטן" באופרה "האישה ללא צל" מאת ריכארד שטראוס עשתה רושם כה גדול על הקהל, עד שמנכ"ל בית האופרה, פיטר גלב, הכריז מיד על ליהוקה לתפקיד ברונהילדה בהפקת ה"רינג" (טבעת הניבלונגים) הבאה של המטרופוליטן.

הפקת ה"רינג" של שיקגו תהווה את הופעת הבכורה של אריק אוואנס בתפקיד ווטן. הוא זכור מהופעתו המבריקה ברינג כאלבריך (היצור הנקמני שגנב את הזהב ויצר את הטבעת רבת העוצמה אותה מחפש ווטן), הופעה ששודרה באחת מהפקות ה-HD של המטרופוליטן, וקיבלה ביקורות "פרועות".

כרטיסים לאופרה הראשונה בסדרה - "זהב הריין" יוצעו למכירה ב-2016, וכרטיסים לכל ארבע האופרות בסדרת ה"רינג" יוצעו למכירה רק ב-2018.