חדשות / חשש שיאחר לאופרה - והגיע לבית המשפט

קהל מאזין לתזמורת המטרופוליטן אופרה באולם הקרנגי הול. צילום: אימג'בנק/Gettyimages

חובב מוסיקה קשיש שהיכה את נהג-המונית שהסיע אותו לאופרה צפוי למאסר

חובבי אופרה ידועים במזגם הלוהט, אך גם בתוך קבוצה נלהבת זו הד"ר פיטר וויליאמסון מבריטניה הוא כנראה יוצא דופן. הוא היכה עד זוב דם נהג מונית שהסיע אותו למופע, בתואנה כי בגללו הוא מאחר לאופרה. משפטו מתנהל כרגע בבית המשפט.

וויליאמסון, רופא בן 69 מווימבלדון, עצר ב-17 ביוני מונית שחלפה ברחוב, וביקש מהנהג שיקח אותו לפארק הולנד שבלונדון, שם הועלתה, במסגרת ארועים פתוחים לקהל הרחב, האופרה "הנערה מן המערב" של פוצ'יני. הוא ביקש מהנהג, קווין ג'ונסון, שבדרך יעצור לו ליד כספומט, כדי שיוכל למשוך כסף מזומן.

רוברט וויליאמסון הן ה-69 (בתמונה הקטנה) סמוך למקום התקרית. צילום: Jane Pohler

רוברט וויליאמסון בן ה-69 (בתמונה הקטנה) סמוך למקום התקרית. צילום: Jane Pohler

ככל שהתארכה הנסיעה וויליאמסון נשמע יותר ויותר עצבני. התובעת, הלן קאלטן, סיפרה בבית המשפט ש"הוא התחיל לצעוק על הנהג: 'לאן אתה נוסע חתיכת מזד***'. ודרש לדעת 'לאן אתה לוקח אותי, לעזאזל?!'". בשלב זה כל מה שרצה נהג המונית הוא להוריד כבר את הקשיש הזועם, ובכל זאת הוא מילא את מבוקשו והוביל אותו לכספומט. וויליאמסון ירד מהרכב אל הכספומט, אך פיספס אותו בכמה מטרים. הנהג ירד מהמונית על מנת לסמן לו היכן נמצא הכספומט, אלא ששאז, כפי שתיארה זאת התובעת, "ד"ר וויליאמסון הניף את מקל ההליכה שלו בידו הימנית והטיח את הידית בכוח במצחו של הנהג. כמו פטיש שנוחת על ראש המסמר".

וויליאמסון לא הסתפק במהלומה אחת, אלא חזר והיכה את הנהג. לאחר שג'ונסון הנדהם מישש את מצחו הוא ראה שידו מגואלת בדם. הוא פונה לבית החולים, שם התגלה שיש בגולגולתו פצע באורך חמישה סנטימטרים, מה שהצריך שני תפרים, מדווח ה"דיילי מייל".

השופט המחוזי ציין בדיון כי למרות שהנאשם נדמה כבעל מזג מתון הוא "עדיין צפוי לעונש שדינו מאסר". גזר דינו ינתן ב-18 בספטמבר.