חדשות / איזו חברת תעופה מרסקת כינורות?

הכינור שרוסק בידי בריטיש איירוויז. צילום מתוך הפייסבוק.

חברת התעופה סרבה לאפשר לכנרת לעלות לטיסה עם הכלי שהוא אמצעי המחייה שלה

שרה אייברי, כנרת מקולורדו, פירסמה בפייסבוק תצלומים של כינור שניזוק קשות בעת טיסה של חברת "בריטיש איירווייס". לטענת המוסיקאית, דייל קרקע של חברת התעופה בביירות כפה על חברתה למסע להפקיד את הכינור בין המזוודות שמובלות בתא המטען של המטוס ולא איפשר לה לשאת אותו בין החפצים האישיים שעולים עימה לטיסה. כשהכינור הגיע לדנבר הוא היה מרוסק כולו. תחילה סרבו בבריטיש איירווייס להתייחס לתלונתה, כך כתבה בדף הפייסבוק שלה:

"בריטיש איירווייס שוברים כינורות! קיווינו שיתנהגו כיאות, אבל לאחר שנציג בריטיש בביירות אילץ את חברתי להפקיד את הכינור (עד דנבר, דרך פאריס) והוא נמחץ בתא המטען, הם מתעלמים ממנה לחלוטין וטוענים שזו אשמתה, מסרבים לפצות אותה, ואומרים לה שתשיג בעצמה אומדן לנזק שנגרם לה. אנשים רבים נשאו תיקים גדולים יותר אל חלל הנוסעים. אין לכך תירוץ, בריטיש איירווייס! אתם הרסתם את אמצעי המחיה שלה!"

הכינור שבריטיש איירוויז שברו

הכינור שרוסק בידי בריטיש איירוויז. צילום מתוך הפייסבוק.

מאוחר יותר פרסמה אייברי עדכון בדף הפייסבוק שלה: "נציג של בריטיש איירווייס התקשר לחברתי אתמול כדי להתחיל בהליך של תביעת הנזק (נציג בשדה התעופה של דנבר בערב הנחיתה החל כבר בהליך, אבל הנציגים שאתם דיברה לאחר מכן השאירו בה את הרושם כאילו אין בכוונתם לעשות דבר בנידון). אז זה מתקדם בכיוון הנכון. אמשיך לעדכן... אפילו אם החברה תתנהג מעתה כשורה, היא חייבת לשנות את מדיניותה בנוגע להעלאה של כלי נגינה קטנים לטיסה".