ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה חוגג עשור

מאסטרו זובין מהטה מוביל את נגני התזמורת הסימפונית ע"ש בוכמן-מהטה בקונצרט גאלה בהיכל התרבות

בסימן 70 שנה להיווסדה של האקדמיה למוזיקה בתל אביב ועשור להיווסדו של ביה"ס ע"ש בוכמן-מהטה, תופיע תזמורת ביה"ס בניצוחו של זובין מהטה בקונצרט גאלה חגיגי

בשנת 2005 נחנך ביה"ס למוזיקה על יסודותיה של האקדמיה בשילוב החוג למוזיקולוגיה של האוניברסיטה ובשילוב תכנית ההכשרה התזמורתית המשותפת לביה"ס ולתזמורת הפילהרמונית הישראלית. האקדמיה עצמה נוסדה בשנת 1945 ע"י קבוצת המייסדים, ביניהם הכנר אמיל האוזר (ממייסדי רביעיית בודפשט), הויולן והמלחין עדן פרטוש, המלחין אלכסנדר אוריה בוסקוביץ', הפסנתרנית אילונה וינצה-קראוס ובעלה הצ'לן לאסלו וינצה.

נשיאה השני של האקדמיה למוזיקה: המנצח, הפסנתרן והמלחין לאונרד ברנשטיין

נשיאה השני של האקדמיה למוזיקה: המנצח, הפסנתרן והמלחין לאונרד ברנשטיין

נשיא הכבוד הראשון היה המלחין ארנולד שנברג, והנשיא השני היה לאונרד ברנשטיין. נשיא הכבוד של ביה"ס הוא המאסטרו זובין מהטה שאף לוקח חלק פעיל בפרוייקט הגאלה השנתי בכל שנה.

טקס חניכת הבניין החדש של האקדמיה למוזיקה, 1966.

טקס חנוכת הבניין החדש של האקדמיה למוזיקה, 1966.

האקדמיה עברה למשכנה הנוכחי בשנת 1966 והייתה אחד מן הבניינים הראשונים בקמפוס רמת-אביב של האוניברסיטה התל אביבית. בשבעים שנותיו הנפיק המוסד הוותיק ללימודי מוזיקה בארץ את טובי הסולנים, נגנים ופדגוגים בתחום המוזיקה הישראלית והבינלאומית. קונצרט הגאלה השנתי מציין סימן דרך משמעותי - עשור, ובו תארח התזמורת הסימפונית של ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה בניצוחו של המאסטרו זובין מהטה את מיטב הסולנים מביה"ס.

ניתן לרכוש כרטיסים במחיר אחיד של 85 ש"ח  בטלפון 1-700-70-70-30 או באתר הפילהרמונית הישראלית

???? ??????