חדשות / חן רייס במיסת חג המולד בוותיקן

צילום: Ruth Walz

הסופרן הישראלית ביצעה את היצירה האהובה על האפיפיור לפני 700 מיליון צופים ברחבי העולם

הסופרן חן רייס, זמרת אופרה ישראלית, הופעה ביום רביעי האחרון, ערב חג המולד, במיסה שערך האפיפיור פרנציסקוס בבזיליקת פטרוס הקדוש בוותיקן שברומא, לפני קהל של כ-12 אלף צופים, ועוד 700 מיליון נוצרים צפו בה מבעד למסכי הטלוויזיה ברחבי העולם. רייס ביצעה את היצירה "Et incarnatus est", מאת מוצרט, היצירה האהובה על האפיפיור, המתארת את קורותיה של מריה והתהוותו של ישו ברחמה מרוח הקודש.
איתמר אייכנר, שדיווח על כך ב"ידיעות אחרונות", מסר כי הקשר עם רייס נוצר דרך התזמורת הפילהרמונית של וינה שאתה ביצעה את היצירה לפני שנתיים בפסטיבל למוסיקה דתית. עוד מסר אייכנר כי "לאפיפיור עצמו סיפרו שהזמרת שתבצע את היצירה היא ישראלית רק 24 שעות לפני המיסה. התגובה של האפיפיור היתה: 'זה מאוד מוצא חן בעיני כי גם מריה היתה יהודייה'".

צפו בקטע:

עוד נמסר כי לפני המיסה הופגשה רייס עם האפיפיור שבירך אותה לשלום בעברית. ל"ידיעות" אמרה כי זו "ללא ספק ההופעה הכי מרגשת שהיתה לי. זה שודר בכל העולם הנוצרי בפני מאות מליוני בני אדם". היא הוסיפה כי "לבצע אותה בוותיקן ליד האפיפיור זה היה מאוד מרגש".
רייס גדלה בהרצליה. היא נחשבת לבת טיפוחיו של זובין מהטה וקיבלה בשנת 2003 חוזה באופרה הבווארית הממלכתית של מינכן. מאז 2006 היא עצמאית ומופיעה בכל העולם. היא גרה בלונדון, נשואה ואם לילדה קטנה.