חדשות / הסימפונית של קולרדו: בלי טוקסידו ועם אלכוהול באולם

הצ'לן יו יו מה והתזמורת הסימפונית של קולורדו. צילום: אימג'בנק/gettyimages

לא עוד פינגווינים בסימפונית של קולורדו: התזמורת הודיעה כי מהעונה הקרובה נגניה לא יהיו עוד חנוטים בחליפות טוקסידו ועניבות פרפר על הבמה. את מקומם יחליף לבוש רשמי פחות שיכלול חליפות כהות ועניבות ארוכות. בקוד הלבוש של הנגניות הנשים, אגב, לא חל כל שינוי: הן ימשיכו להופיע כבעבר בשמלות שחורות ארוכות או בחליפות-מכנסיים שחורות. שינוי נוסף הוא ההיתר למכור וללגום משקאות אלכוהוליים באולם עצמו בעת הקונצרט.

התזמורת הפילהרמונית של קולורדו זכתה לאחרונה בלא מעט כותרות, ודברי לעג, כשהודיעה שבכוונתה להשיק סדרה לצרכני קנאביס (סם שמותר עכשיו לשימוש במדינה). נדמה כי היא עושה כל מאמץ אפשרי כדי למשוך אליה קהל חדש וצעיר. אנתוני פירס, סגן הנשיא לניהול אמנותי של התזמורת, אמר ל"דנבר פוסט" כי הסרת הטוקסידו הוא שינוי נדרש שכבר הגיע זמנו: "אנחנו תמיד עוסקים בשאלה איך להיעשות נגישים ככל האפשר, וזו דרך אחת".

התזמורת הסימפונית של קולורדו באולם Boettcher

קונצרט של התזמורת באולם Boettcher שבעיר דנבר. צילום: יח"צ התזמורת הסימפונית של קולורדו.

נסיונות של תזמורות אחרות להצעיר את לבושן ומראן לא תמיד עלו יפה, וספגו ביקורת בעיקר מקהל שמרני שסבור שאולמות הקונצרטים הם המעוז האחרון שבו יש לנהוג על פי כל כללי הטקס. המצדדים במהלך טוענים שחליפות הטוקסידו משוות לאולמות הקונצרטים אווירה ומראה ויקטוריאניים שמזמן אבד עליהם הכלח, והם אינם תואמים את הרוח המודרנית שבה אמורים לפעול גופים אמנותיים.

הניסיון להצעיר את הקהל ולהביא אותו לאולם קונצרטים נובע מכמה אתגרים לא פשוטים שלפניהם ניצבת היום הסימפונית של קולורדו: היא מנסה להתאושש עכשיו ממשבר כלכלי שכמעט גרם לפני שנתיים לסגירתה; וגם האולם שמשמש אותה במשך שנים רבות, ה - Boettcher , זקוק לשיפוץ יסודי ומיידי. וכמובן, גם סדרת המריחואנה פגעה בתדמיתה ולא תישכח במהרה: אחרי שהתזמורת כבר הכריזה על השקתה הורתה לה עיריית דנבר לבטל אותה, שכן קיומה מפר כמה חוקים מדינתיים.