חדשות / יותר נשים על הפודיום בארה"ב

המנצחת האמריקנית מישל מריל (יח"צ)

התזמורת הסימפונית של דטרויט מינתה את מישל מריל, בת 30, למנצחת המשנה שלה. היא תחליף בתפקיד את טדי אברמס שפרש בקיץ החולף כדי לשמש מנהל מוסיקלי התזמורת הסימפונית של לואיסוויל.
מריל, שבמשך שלוש עונות שימשה כמנצחת אורחת בתזמורת הסימפונית של ג'קסונוויל, תעמוד בראש סדרת הקונצרטים לכל המשפחה, ותנהל את כל התוכניות החינוכיות של תזמורת דטרויט. הופעתה הראשונה תתקיים ב-12 בנובמבר ותועבר בשידור חי באינטרנט באתר התזמורת.

בראיון ל-Detroit News אמרה מריל, ילידת טקסס, כי היא מודעת לכך שנשים הן עדיין יוצאות דופן בעולם הניצוח: "פעמים רבות הייתי האשה היחידה בסדנאות לניצוח שבהן השתתפתי. אך מעולם לא חשתי שאני צריכה לשבור איזו תקרת זכוכית. ניצוח זה פשוט מה שרציתי לעשות".

המנצחת האמריקנית מישל מריל (יח"צ)

המנצחת האמריקנית מישל מריל (יח"צ)

לאחר שנים של ביקורת ולחץ מצד מוסיקאים ומבקרים נדמה כי חלה איזו תזוזה על הפודיום באולמות האופרה והקונצרטים: ביוני מינתה האופרה של דאלאס את הצרפתייה ניקול פיימנט למנצחת האורחת הראשית שלה; התזמורת הסימפונית טקומה בוושינגטון פתחה את העונה שלה החודש עם מנצחת ראשית חדשה – שרה יואנידס; והתזמורת הסימפונית של דאלאס מינתה עתה את קרינה קנלאקיס לסגנית המנצח.
מינויים אלה עדיין לא מתרחשים בתזמורות הגדולות בארצות הברית. מבין 25 התזמורות בעלות התקציבים הגדולים – רק בראש אחת ניצבת אשה: המנצחת מרין אלסופ מהתזמורת הסימפונית של בלטימור.