חדשות / בוטלה הסדנה הבינלאומית לאופרה בתל אביב

ג'ואן דורנמן במכתב לעמיתיה: "המכון ממשיך להשקיע בדרכים אחרות ולטפח את הכשרונות שגדלים אצלכם, ולשרת את הצרכים של קהילת המוסיקה הווקלית בישראל"

לראשונה מזה כ-30 שנים לא תתקיים הקיץ הסדנה הבינלאומית לאופרה מיסודה של ג'ואן דורנמן. בהודעה שפרסם אתמול המכון הבינלאומי לאמנות ווקאלית בניו יורק (IVAI NY) נמסר לכל עמיתיהם וידידיהם: "אנו מצטערים להודיע כי המכון לא יקיים את הסדנה, לראשונה מזה כ-30 שנים. נמסר לנו על ידי פייגי צימרמן (יו"ר הדירקטריון הישראלי של העמותה) כי העמותה שלה החליטה לפנות לדרך אחרת, ותרה אחר מנהל אמנותי אחר באירופה. זה כל המידע שנוכל לחלוק כרגע, ועל כן לא נוכל להמשיך בתוכנית".

עוד נכתב כי "הכשרונות שצומחים אצלכם יקרים ללבנו ואנו מזמינים אותם להשתתף בתוכניות אחרות שאנחנו מקיימים. בין 13 ביוני ל-15 ביולי תתקיים התוכנית של המכון בניו יורק; ואנחנו מקיימים תוכנית גם במונטריאול בין 26 ביולי ל-15 באוגוסט".

כן הודגש בהודעה כי "המכון ממשיך להשקיע בדרכים אחרות ולטפח את הכשרונות שגדלים אצלכם, ולשרת את הצרכים של קהילת המוסיקה הווקלית בישראל. עד שנוכל לספק משהו מוחשי יותר, דעו שנתגעגע אליכם, ואנו מאחלים לכם את העתיד הטוב ביותר האפשרי. אנחנו משפחה ומקווים לשמור על קשר. כל טוב".

על ההודעה חתומה ג'ואן דורנמן, מייסדת שותפה והמנהלת האמנותית של המכון בינלאומי לאמנות ווקאלית (IVAI).

דרכם של מאות זמרים ישראלים עברה בסדנה הבין-לאומית לאופרה שהחלה להתקיים בתל אביב ב-1986, רבים מהם עובדים בבתי האופרה הגדולים בעולם, ביניהן זמרות הסופרן חן רייס והילה באג'יו, זמרת המצו-סופרן מאיה לחיאני המנצח דן אטינגר, ורבים אחרים.

צפו בזמר הטנור מריו צ'אנג, בוגר הסדנה הבינלאומית לאופרה בתל אביב וזוכה מדליית הזהב בתחרות "אופרליה" העולמית: