חדשות / "בית הרומנים" של פוצ'יני עומד למכירה

ג'אקומו פוצ'יני (אימג'בנק\GettyImages)

בית שמילא תפקיד מרכזי בחיי האהבה הסוערים של ג'אקומו פוצ'יני, עומד למכירה - בניין בן שלוש קומות בין הגבעות דרומית לאגם קומו, אליו ברח המלחין של "טוסקה" ו"לה בוהם" עם המאהבת שלו בשנת 1886.

"בית הרומנים" של פוצ'יני, דרומית לאגם קומו שבאיטליה

"בית הרומנים" של פוצ'יני, דרומית לאגם קומו שבאיטליה

סוכן הנדל"ן מתאר את הנכס כבית-מגורים מרווח, אשר שימש כפונדק בסוף המאה ה-19, ושוחזר בחלקו. המחיר משקף את המצב הקשה של שוק הנדל"ן האיטלקי - רק 400,000 אירו. הבית הפך לחלק מההיסטוריה המוזיקלית לאחר שאלווירה בונטורי, אישה נשואה מעיר הולדתו של פוצ'יני, לוקה, נכנסה ממנו להריון. כדי להימלט מהשערורייה הבלתי נמנעת, פנה המלחין לפרדיננדו פונטאנה, שכתב עבורו את הליברטו לאופרה הראשונה שלו, "לֶה וילי". פונטאנה מצא לו את מקום המפלט לו הזדקק. לאחר שפוצ'יני הגיע לשם עם בת זוגו, מצאו לו הבעלים פסנתר אותו שכר, ושם הלחין את האופרה השנייה שלו, "אדגר", גם היא למילים של פונטאנה. "אדגר" לא הייתה הצלחה, ומאוחר יותר פוצ'יני התנער ממנה לחלוטין.

גם למערכת היחסים שלו עם בונטורי היה המשך אומלל. בעלה היה רודף נשים מושבע שנרצח בשנת 1903 על ידי בעלה של אחת מכיבושיו. מותו פינה את הדרך לבונטורי להתחתן עם פוצ'יני. פוצ'יני עצמו היה רודף שמלות חסרת תקנה ובשנת 1909 האשימה בונטורי בפומבי את העוזרת, דוריה מאנפרדי, כי היא מנהלת רומן עם בעלה. מנפרדי התאבדה ונתיחה שלאחר מוות גילתה שהיא מתה בתולה. בונטורי נשפטה ונידונה למאסר ממנו הצליחה להימנע כי פוצ'יני פיצה את משפחתה של המשרתת בכסף.