דרמה בגליינדבורן: זמרת אופרה נקעה את הברך ולא הסכימה להפסיק את ההצגה

כריסטאן קארג

כריסטיאן קארג (33) נקעה את רגלה במערכה הראשונה למול הקהל בפסטיבל האופרה של Glyndebourne. רופא שהיה באולם השיב את הברך למקומה, וקארג המשיכה לשיר למרות הכאבים

הזמרת הגרמניה כריסטיאן קארג (33) שרה בערב יום ראשון האחרון את תפקיד סנדרינה באופרה "La finta giardiniera" מאת מוצרט. במערכה הראשונה, דמותה נמלטת כשבעלה מלא הקנאה והזעם דוקר אותה באכזריות כשהוא מגלה על רומן הסתרים שהיא מנהלת. על מנת להעצים את הדרמה, החליטו בהפקה הזו שסנדרינה תמלט אל מחוץ לבית בקפיצה דרך קיר עשוי נייר, אלא שהפעם זמרת הסופרן התרסקה על הבמה.

כריסטאן קארג בתפקיד סנדרינה אופרה La Finta Giardiniera

כריסטאן קארג בתפקיד סנדרינה באופרה La Finta Giardiniera

האופרה נעצרה מיד, ורופא משפחה שהיה בקהל הוחש אל מאחורי הקלעים. הוא סובב את השוֹק של קראג הסובלת, והצליח להחזיר את המפרק למקומו. קארג החליטה שהיא מסרבת להתפנות לבית-החולים, ושהיא מעוניינת להמשיך את ההופעה. כסא הוצב לכבודה בקדמת הבמה, והיא המשיכה לשיר כשהיא מסתירה את כאבי התופת שנגרמו לה.

"זה היה מזעזע לראות אותה מתרסקת כך, וכל מי שראה את זה הבין מיד שמדובר בפציעה כואבת מאד" אמר אחד הצופים. "הם עצרו מיד את ההופעה, וכולנו חשבנו שאין סיכוי שימשיכו את האופרה הערב".

הקהל התרשם מאד ממחויבותה של קארג לביטוי "ההצגה חייבת להימשך", והריע לה ארוכות בשלב הקידות. "היא גילתה גבורה של ממש כשהיא החליטה כך להמשיך לשיר. כולנו נעמדנו והכרנו לה תודה במחיאות כפיים סוערות" סיפרו.

הסוכן של קארג סיפר לכתבים שהיא עדיין ממתינה לעצת הרופא בעניין השתתפותה באופרות הקרובות, וגילה שהיא סירבה לנטול משככי כאבים לאחר ההתרסקות כדי לא לחוש ישנונית כשהערב נמשך. דובר פסטיבל האופרה של Glyndebourne שבאנגליה מסר שאנשי ההפקה התרגשו מאד מהחלטתה של קארג להמשיך לשיר, וכן מהאופן שבו הקהל הריע לה.