חדשות / ארבעה כנרים ישראלים ברשימת "הכנרים הגדולים של המאה"

הכנר הישראלי ואדים גלוזמן. תמונה: Marco Borggreve

פנחס צוקרמן, שלמה מינץ, גיל שחם וואדים גלוזמן, הם בין הכנרים הגדולים של המאה ה-20, כך קובע ספר חדש המתבסס על דעתם של מבקרי מוסיקה ודעת הקהל

עטיפת הספר "כנרים גדולים במאה ה-20"

עטיפת הספר "כנרים גדולים במאה ה-20"

בשבוע שעבר פרסם בית ההוצאה לאור הצרפתי "בושה-שאסטל" את הכרך השני של הספר שכותרתו "כנרים גדולים במאה ה-20" שערך ז'אן מישל מולכו עם הקדמה מאת גדעון קרמר. הכרך שמחזיק 480 עמודים מוקדש ל-30 הכנרים הבכירים בעולם במחצית השנייה של המאה ה-20, אלה שנולדו בין השנים 1985-1948.

כל אחד מ-30 הדיוקנאות המובאים בספר עוקב אחרי קורות חייו והקריירה של הכנר, מתאר את תרומתו הייחודית לאמנות המוסיקה, הרפרטואר שלו, וחלקים נבחרים מהדיסקוגרפיה שלו. אחדים מהדיוקנאות משלבים ראיונות עם הכנר, ומאפשרים היכרות מעמיקה יותר עם כוכבים כמו ואדים גלוזמן, ג'ושוע בל, פנחס צוקרמן, הילרי האן, אן סופי מוטר, גיל שחם, שרה צ'אנג, מידורי וואדים רפין.

מחבר הסקר, ז'אן מישל מולכו, משמש מזה שני עשורים כמבקר המוסיקה של כתב העת הצרפתי למוסיקה קלאסית "Diapason", כותב בקביעות למגזין הבריטי The Strad" " והוא אחד ממחבריה
של "The Violin: the Multimedia Encyclopedia". מולכו הוא גם עורך מוסיקלי ומשתתף בפורום של השוואות לביצורים של יצירות קלאסיות.

הסקר מבוסס על דעתם של מוסיקאים, מבקרים ומאזינים רבים. אחת הבשורות המעניינות היא כניסתו לרשימה של הכנר הישראלי ואדים גלוזמן. עד כה לא הוזכר גלוזמן ברשימות רבות מסוג זה, אף שלדעת רוב מוחלט של מוסיקאים ומבקרים מקומו שם.