מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

השמנת יתר

תוכן עניינים

השמנת יתר היא בעיה מרכזית בארצות הברית.

עצום של 36% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מהשמנת יתר, מה שאומר שמדד מסת הגוף שלהם גבוה מ-30. ה-CDC זיהה השמנת יתר כגורם סיכון מרכזי למחלות כרוניות רבות, כולל מחלות לב, סוכרת וסרטן.

הגורמים להשמנה מורכבים ואינם מובנים במלואם. יש אנשים בעלי נטייה גנטית להשמנה בעוד שאחרים עלולים לפתח אותה כשהם מזדקנים או כשהם חיים בסביבה המעודדת התנהגויות לא בריאות כמו אכילה מרובה או אי פעילות גופנית מספיק.

כתוצאה משכיחות מוגברת זו של השמנת יתר, חלה עלייה במספר האנשים המאובחנים עם מחלות כרוניות הקשורות להשמנה כמו סוכרת ומחלות לב. הסיבה לכך היא שתנאים אלה הולכים לעתים קרובות יד ביד

השמנת יתר היא בעיה בריאותית מרכזית בארצות הברית.

זה נגרם על ידי גורמים רבים, כולל גנטיקה, אורח חיים ותזונה. עבור אנשים מסוימים, השמנת יתר עלולה להוביל לבעיות בריאות חמורות כולל מחלות לב, סוכרת מסוג 2 ולחץ דם גבוה.

מספר המבוגרים הסובלים מהשמנת יתר בארה"ב יותר מהכפיל את עצמו מאז 1980 ל-38% מהאוכלוסייה בשנים 2016-2017. שיעור ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער בגילאי 2-19 גדל יותר מפי שלושה במהלך פרק זמן זה מ-5% ל-18%.

השמנת יתר היא בעיה מרכזית בבריאות הציבור בארצות הברית וברחבי העולם.

באמריקה, יותר משליש מהמבוגרים הסובלים מהשמנת יתר ו-17% מהילדים שסובלים מהשמנת יתר. השמנת יתר היא מצב רפואי חמור המשפיע על חלקים רבים בגופך, מה שעלול להוביל לבעיות בריאותיות אחרות כגון מחלות לב, סוכרת, דלקות פרקים וסוגי סרטן מסוימים.

הגורמים להשמנה מורכבים ומשתנים מאדם לאדם. אבל ישנם גורמי סיכון מסוימים שעשויים לגרום לך יותר לפתח השמנת יתר כגון: חוסר פעילות או בישיבה; תזונה עשירה בסוכר, שומן או מלח; שתיית יותר מדי משקאות ממותקים; מעשן סיגריות; לא ישנה מספיק; יש הפרעה רגשית כמו דיכאון או חרדה; בעל דימוי עצמי נמוך או ביטחון עצמי נמוך.

א

השמנת יתר היא מגיפה עולמית.

נמצא כי בארצות הברית, שליש מהאוכלוסייה סובלים מהשמנת יתר. כמו באתר של המרכז להשמנת יתר להשמנה יש השפעות שליליות רבות על בריאותם של אנשים. זה יכול להוביל לסוכרת ומחלות אחרות.

ישנם גורמים רבים להשמנה, אך מאמינים כי הסיבה השכיחה ביותר היא אכילת יתר. זה קורה כאשר אנשים צורכים יותר קלוריות ממה שהם שורפים מפעילות גופנית ופעילויות אחרות.

השמנת יתר היא מצב שבו עודף שומן בגוף הצטבר במידה שעלולה להשפיע לרעה על הבריאות

מה שמוביל להפחתת תוחלת החיים ו/או לבעיות בריאותיות מוגברות.

השמנת יתר היא בעיה מרכזית בבריאות הציבור באזורים רבים בעולם, כולל בארצות הברית.

בשנת 2007, יותר מ-500 מיליון אנשים סבלו מהשמנת יתר ולפחות 2.8 מיליון אנשים מתו מדי שנה כתוצאה מעודף משקל או השמנת יתר.

השמנת יתר היא מצב שבו עודף שומן בגוף הצטבר במידה שעלולה להשפיע לרעה על הבריאות

מה שמוביל להפחתת תוחלת החיים ו/או לבעיות בריאותיות מוגברות.

השמנת יתר היא מחלה מורכבת המערבת התנהגויות ותהליכים מטבוליים. זהו אחד הגורמים המובילים למוות שניתן למנוע ברחבי העולם.

ארגון הבריאות העולמי מעריך כי יותר מ-1.9 מיליארד מבוגרים בני 18 ומעלה סובלים מעודף משקל ו-650 מיליון סובלים מהשמנת יתר, בעוד שלמעלה מחצי מיליארד ילדים מתחת לגיל 5 סובלים מעודף משקל או השמנת יתר.