מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

כולסטרול

תוכן עניינים

כולסטרול הוא סוג של שומן שעלול להצטבר בדפנות העורקים שלך, והוא יכול להוביל למחלות לב ושבץ.

כולסטרול הוא סוג של שומן שעלול להצטבר בדפנות העורקים שלך, והוא יכול להוביל למחלות לב ושבץ. כולסטרול נמצא במזון, אבל הגוף שלך גם מייצר כולסטרול. הכבד שלך מייצר כ-80% מהכולסטרול בגוף שלך. 20% הנוספים מגיעים מאוכל שאתה אוכל.

כמות הכולסטרול שאתה צריך לבריאות טובה תלויה בדברים רבים, כמו גילך, המגדר, המשקל שלך, כמה פעילות גופנית אתה עושה או אם אתה מעשן סיגריות.

כולסטרול הוא חומר שעווה שנמצא בדם, המשמש לייצור קרומי תאים ולייצור הורמונים.

כולסטרול הוא חומר שעווה שנמצא בדם, המשמש לייצור קרומי תאים ולייצור הורמונים. זה גם מרכיב חיוני של חומצות מרה, שנוצרות על ידי הכבד והכרחיות לעיכול. ניתן להשיג כולסטרול ממזון או מיוצר על ידי הגוף. הכבד מייצר כ-1 גרם כולסטרול ביום על כל 100 גרם שומן שנאכל.

ניתן למדוד את רמת הכולסטרול בדם באמצעות בדיקת דם פשוטה הנקראת פרופיל ליפופרוטאין (LPP). בדיקה זו מודדת כולסטרול כולל, כולסטרול LDL, כולסטרול HDL וטריגליצרידים. זה גם אומר לך כמה מהחומרים האלה נישאים על LDL (רע) או

כולסטרול הוא סוג של שומנים הנמצאים בדם.

זהו מרכיב חיוני של ממברנות התא ומבשר להורמונים וחומצות מרה.

הגוף מסנתז כולסטרול, אך ניתן להשיגו גם דרך מקורות מזון. הכבד מווסת את כמות הכולסטרול המיוצרת בגוף וסופג אותו ממקורות תזונתיים.

כולסטרול הוא חומר שעווה שנמצא בתאים של כל בעלי החיים והצמחים.

ניתן למצוא אותו בשתי צורות, ליפופרוטאין בצפיפות גבוהה (HDL) וליפופרוטאינים בצפיפות נמוכה (LDL). רמות גבוהות של כולסטרול LDL קשורות לסיכון מוגבר למחלות לב.

כולסטרול הוא חומר שעווה שנמצא בכל תאי הגוף.

זהו חלק חשוב ממברנות התא והוא גם עוזר לייצור הורמונים מסוימים. כמו בחברה של המרכז לטיפול בכולסטרול

הכבד מייצר את רוב הכולסטרול בגוף, אך מזונות מסוימים מכילים גם כולסטרול. שני הסוגים העיקריים של כולסטרול בתזונה הם צמחים ובעלי חיים. מקורות צמחיים כוללים חלמונים, ביצים שלמות, שמן קוקוס וחמאת קקאו בעוד שמקורות מן החי כוללים בשר בקר, עופות, חזיר, דגים או כבש.

עודף כולסטרול יכול להיות מופקד על דפנות העורקים ולהוביל לטרשת עורקים אשר מגבירה את הסיכון למחלות לב או שבץ.

כולסטרול הוא סוג של שומן שנמצא בדם.

זהו חומר חשוב שעוזר לגוף שלך להישאר בריא. כולסטרול הוא גם אבן בניין של ממברנות התא והורמונים מסוימים. זה נמצא בכל התאים, אבל הוא גבוה במיוחד בכבד ובאיברים אחרים שמייצרים הורמונים או אוגרים אנרגיה.

הכבד מייצר את רוב הכולסטרול בגופך מכיוון שהוא זקוק לכולסטרול כדי לייצר מרה, מה שעוזר לעיכול. המעיים שלך גם מייצרים קצת כולסטרול מאפס, אבל לא הרבה כי הם לא צריכים כמו הכבד. שאר הכולסטרול שלך מגיע ממזון שאתה אוכל, במיוחד בשר וביצים המכילים רמות גבוהות של כולסטרול תזונתי.