מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

מחלות עור

תוכן עניינים

מחלות עור הן מחלה נפוצה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים.

ישנן צורות רבות ושונות של מחלות עור, הנפוצות ביותר הן אקנה ואקזמה. שני המצבים הללו מתבלבלים לעתים קרובות, אך יש להם סיבות וטיפולים שונים למדי.

אקנה שכיחה יותר בקרב בני נוער ומבוגרים צעירים אך יכולה להשפיע על אנשים בכל גיל. זה נגרם על ידי סתימת נקבוביות על פני העור, אשר יכול להוביל לזיהום אם לא מטופל. לאקזמה אין סיבה ידועה והיא נוטה יותר להשפיע על ילדים מאשר מבוגרים. זה גורם לכתמים יבשים וקשקשים על העור שעלולים לגרד או לשרוף בהתאם לחומרת המצב.

הטיפולים במחלות עור משתנים בהתאם לסוג שיש לך, כמו גם כמה חמור זה, אבל יש כמה צעדים שאתה יכול לנקוט

מחלות עור שכיחות יותר ממה שאנשים חושבים.

הם יכולים להיגרם מגורמים רבים, כגון סביבה, גנטיקה ואורח חיים.

ישנם סוגים רבים ושונים של מחלות עור שאנשים יכולים לסבול מהן. אלה כוללים: אקנה, פסוריאזיס, אקזמה וויטיליגו.

התסמינים משתנים בהתאם לסוג מחלת העור שיש למישהו. התסמין השכיח ביותר של אקנה הוא פצעונים בפנים ובגב. פסוריאזיס גורמת לכתמים יבשים על העור ואקזמה גורמת לכתמים אדומים מגרדים על העור שעלולים לנזול נוזלים או מוגלה לפעמים. ויטיליגו גורם להופעת כתמים לבנים על עורו של אדם עקב מחסור במלנין באותם אזורים.

מחלות עור הן תופעה שכיחה בעולם. הם יכולים לגרום לאי נוחות, כאב, מבוכה ואפילו מוות.

ישנם סוגים רבים ושונים של מחלות עור. מחלת העור השכיחה ביותר היא אקנה וולגריס שהיא מצב עור שבו הנקבוביות נסתמות בשמן ובתאי עור מתים.

הסוג הראשון של מחלת עור הוא אקנה וולגריס. אקנה וולגריס הוא מצב שבו הנקבוביות נסתמות בשמן ובתאי עור מתים. הסוג השני של מחלת העור הוא Dermatitis Seborrheica הגורם ליובש ואדמומיות בקרקפת או בפנים עקב דלקת של בלוטות החלב בזקיקי השיער או בלוטות הזיעה בפנים בהתאמה.

בחלק זה, נחקור את הסוגים השונים של מחלות עור ואת התסמינים שיש להם.

מחלות עור הן בעיה נפוצה הנגרמת ממגוון גורמים כולל גנטיקה, סביבה ואורח חיים.  ניתן לראות זאת באתר של המרכז לטיפול ואבחון מחלות עור הצורה הנפוצה ביותר של מחלת עור היא אקנה. אקנה מופעלת בדרך כלל על ידי שינויים הורמונליים המתרחשים במהלך ההתבגרות או הווסת. זה יכול להיגרם גם על ידי שימוש במוצרי קוסמטיקה או מוצרי שיער מסוימים, מתח או מצבי עור אחרים כמו אקזמה או פסוריאזיס.

סוג נפוץ נוסף של מחלת עור הוא אקזמה. אקזמה יכולה להיות מופעלת על ידי גורמים רבים כגון מתח, אלרגיות, שינויי מזג אוויר ואפילו מזונות מסוימים כמו חלב. אקזמה גורמת לעור להיות מגרד ואדום עם כתמים יבשים שעלולים לנזול נוזלים גם כאשר נשרטים

מחלות עור שכיחות אך לעיתים קרובות אינן מובנות.

מאמר זה יספק סקירה כללית של מחלות העור הנפוצות ביותר, כמו גם הסימפטומים, האבחנה והטיפול בהן.

מאמר זה ידון כיצד לזהות ולטפל במחלות העור הנפוצות ביותר. זה גם מספק מידע על איך לזהות מצבים אלה ומה לעשות אם אתה חושד במחלת עור אצל מישהו שאתה מכיר או אוהב.