מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

שפת גוף

תוכן עניינים

אתם מכירים את זה שאתם מדברים עם אדם כלשהו ואתם מרגישים שיש לכם חיבור חזק ובלתי מוסבר איתו? מכירים את זה שזה בדיוק ההיפך כשאתם מרגישים שאין כימיה ואתם לא מרגישים בנוח, לא מאמינים למה שהוא אומר ואולי אפילו לא מצליחים להישאר קשובים? ובכן, זה לא כל כך בגלל מה שאומר אותו אדם אלא יותר בגלל שפת הגוף שלו. אולי לא ידעתם את זה, אבל בכל אינטראקציה תקשורתית בין בני אדם, יותר מ-90% מהתקשורת עוברת דרך שפת הגוף של האנשים ופחות מ-10% באמצעות המילים. אתם יכולים לדבר בשפה מאוד גבוהה ולהגיד דברים מאוד הגיוניים ומשמעותיים, אבל אם שפת הגוף שלכם לא תומכת בהם, אם היא לא יוצרת אווירה נינוחה ואמינה, המסר שלכם לא יעבור ולא יתקבל על ידי הצד השני. למרבה הצער זה עובד גם ההיפך. נוכלים למשל, יודעים להיעזר היטב בשפת הגוף שלהם באופן שמאפשר להם לשקר ללא הרף ועדיין ליצור תחושה של אמון וחיבור עם האדם שמולם.

 

האם צריך ללמוד שפת גוף?

ובכן, לצורך ההתנהלות האישית שלכם ביום יום אתם לחלוטין לא צריכים ללמוד שפת גוף על מנת לקרוא את האנשים העומדים מולכם. שפת הגוף הוא ידע נרכש שאנו לומדים לאורך חיינו. זאת הסיבה שילדים הם מאוד תמימים, מכיוון שבהיעדר יכולת לקרוא אנשים על פי שפת הגוף שלהם, הם פשוט מאמינים לכל מילה שאומרים להם. ככל שאנו מתבגרים, אנחנו לומדים להבין את שפת הגוף ולהבין את המשמעות שלה, כשהכל מתרחש למעשה בתוך התת מודע שלנו. יחד עם זאת, על אף שאין צורך אמיתי ללמוד שפת גוף, יש בהחלט צורך אמיתי להיות קשובים לה – לעיתים אנחנו מרגישים שמשהו לא בסדר, משהו לא מסתדר לנו, משהו לא מתחבר לנו ואנחנו לא יודעים להסביר למה. פעמים רבות זה נובע בגלל שפת הגוף שתת המודע שלנו קלט, כך שעל אף שהאדם שמולנו השמיע לנו את כל מה שאנחנו רוצים לשמוע, עדיין נרגיש שמשהו לא מסתדר לנו. בהיבט זה חשוב מאוד להקשיב לקול הפנימי שלנו ולהיות יותר זהירים ושקולים.

 

האם אפשר ללמוד שפת גוף?

התשובה היא בהחלט כן. אם אתם רוצים ליצור לעצמכם יכולות אנליטיות בתחום של שפת הגוף, להיות מסוגלים לקרוא שפת גוף באופן מודע וממש לנתח אותה על מנת להפוך למומחים בשפת גוף, באופן שיסייע לכם בחייכם, תוכלו בהחלט ללמוד את הנושא במסגרת לימודי תעודה במכללות ומוסדות לימוד רשמיים המציעים חוגים שלמים בנושא. אם אתם עוסקים במכירות, בניהול משא ומתן, בפוליטיקה, בדוברות או בכל תחום אחר שכרוך בעבודה עם בני אדם רבים וחדשים ללא הרף, יכולת אנליזה של שפת גוף בצורה מודעת, יכולה לשפר מאוד את הביצועים המקצועיים שלכם.