מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

תיקון תריסים

תוכן עניינים

חשיבותם של תריסים בישראל ברורה, ותיקון שלהם הוא הכרחי מפעם לפעם, גם כאשר התריסים הם מהתוצרת הכי משוכללת ואיכותית. השימוש התכוף בהם גורם מן הסתם לבלאי ולתקלות, אבל איכות התריסים המותקנים מלכתחילה אמורה למנוע את תכיפותם הגדולה. אם יש לכם איזו יכולת לשלוט באיכות התריסים שיתקינו אצלכם, תמיד עדיף לחסוך את הכסף של התיקונים הצפויים ולהתקין מלכתחילה תריסים טובים שמתקלקלים לעתים רחוקות.

איכות מול נראות

לא כל תריס שנראה טוב גם מתפקד טוב או עשוי מחומרים טובים ועמידים. כשאתם מזמין תיקון תריסים תוכלו לשאול את הטכנאי מה אפשר לעשות. מלבד התיקון שלהם אולי תגלו שכבר עדיך להחליף אותם ולהשתמש בשיטה אחרת להצללה. תריסים ישנים מתקלקלים רבות בגלל מנגנון גלילה ידני שמתבלה מהר, או רפפות ושלבים שאינם מחוזקים במיוחד. ולכן כדאי לשקול החלפה לתריסי מתכת עם מנגנון חשמלי וידני משוכלל, שחוסך הרבה בעיות.

תקלות בתריסים חשמליים

אין ספק שהתריסים האלה יקרים יותר אבל גם התחזוקה שלהם אמורה להיות קלה ונוחה יותר אם קונים תריסים מפירמה טובה באמת. יש שני דברים חשובים שצריך לבדוק ולוודא בהם – שמנגנון ההפעלה הוא אכן איכותי ואמין והשלבים עצמם בנויים מחומר טוב ומותקנים בצורה מקצועית מבלי לגרום להם להישבר או להיפרד וליפול. כאשר התריסים אינם תקניים או מיוצרים מחומרים טובים שמחזיקים מעמד יש בעיה, והיא הולכת מתייקרת עם הזמן.

מה קורה כאשר המנוע לא עובד

כשבוחרים תריסים חשמליים ויש מנוע שאינו עובד, זוהי תקלה שקשורה גם לטיב התריסים שקניתם והיא תעלה יותר אם יצטרכו להחליף הכל. זה בהחלט עלול להיות יקר למרות האחריות שאמורים לקבל על המנוע. השאלה היא היכן ובאיזה חלק קרתה התקלה. העניין הוא שמנועים כאלה, אם הם במנגנון איכותי מיצרן טוב יתקלקל באמת רק לאחר תום תקופת האחריות. אם אתם חוששים מכך שאלו את המשווק מהי תוחלת החיים של המנוע וכמה יעלה לתקן אותו בעתיד.

תקלות חבל

בניגוד למה שנוהגים לחשוב, גם לתריס חשמלי יש חבל שעלול להיקרע ולא רק לתריס ידני. אין היום כמעט תריסים ישנים כאלה עם ארגז של פעם שאליו מגלגלים את התריס. מה שיש היום הוא תריס חשמלי והקרע גם הוא קורה בדיוק בגלל משיכה לא נכונה או הפרעה לתריס. זה לא אמור להיות יקר לתקן חבל כזה ויש אחריות לחבל.

כשהשלבים נפרדים

כששלבי התריס נפרדים זו הבעיה האמיתית שגורמת להחליף חלק גדול מהתריס. כשזה קורה בתריס חשמלי זה קורה בגלל משקל התריס ובגלל חומרים בעייתיים. רצוי מאוד להתקין תריסים איכותיים, בעיקר מאלומיניום שמותקן בצורה טובה ואז יקטן הסיכוי לבעיית השלבים. בכל תריס תמצאו רזרבה של לשבים שאתם אפשר להסתדר בינתיים ויש צורך בתוספת שלבים רק כאשר גם הם נשברים.