מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

החלפת מפרקים

תוכן עניינים

החלפת מפרקים היא הליך כירורגי בו מחליפים את משטחי המפרק בשתלים

מתכתיים, פלסטיקים או קרמיים. ניתוח החלפת מפרקים נקרא גם ניתוח פרקים.

הסיבה הנפוצה ביותר להחלפת מפרקים היא להקל על הכאב ולהחזיר את התפקוד אצל אנשים עם אוסטיאוארתריטיס. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך להחליף מפרקים בגלל פציעה או מחלה.

ניתוח החלפת מפרקים יכול להיעשות בכל מפרק בגוף מלבד הלב והמוח. המפרקים הנפוצים ביותר שמוחלפים כוללים ירכיים, ברכיים וכתפיים.

המונח החלפת מפרק משמש לתיאור הליך כירורגי המחליף מפרק חולה או פגום במפרק מלאכותי.

החלפות מפרקים מבוצעות בדרך כלל כדי להקל על הכאב ולהחזיר את התפקוד.

החלפות מפרקים, הנקראות גם ניתוחי פרקים, נעשים בדרך כלל עבור אנשים הסובלים מדלקת פרקים חמורה, בדרך כלל בירכיים או בברכיים.

ידוע כי ניתוח החלפת מפרקים הוא אחד ההליכים הכירורגיים הנפוצים ביותר.

למעשה, הוא בוצע יותר מ-30 מיליון פעמים בארצות הברית. ניתוח החלפת מפרקים יכול להיות הליך משנה חיים עבור מטופלים הסובלים מכאבים עזים ואובדן תפקוד במפרקים.

החלפות מפרקים הם ניתוחים להחלפת מפרקים פגומים במפרקים מלאכותיים.

החלפות מפרקים נעשות בדרך כלל על הירכיים, הברכיים, האצבעות והבהונות. הם יכולים להיעשות גם על הכתפיים, המרפקים והקרסוליים.

הניתוח נעשה בשלבים. השלב הראשון הוא להסיר את המפרק הפגוע ולאחר מכן להחליפו במפרק מלאכותי. השלב השני הוא הצמדת המפרק המלאכותי למקומו באמצעות ברגים או מכשירים אחרים. במקרים מסוימים, אדם יעבור יותר מניתוח אחד למפרקים שונים בזמנים שונים. כמו באתר של מרכז להחלפת מפרקים

ניתוח החלפת מפרקים יכול לשמש לאנשים הסובלים מדלקת פרקים או מצבים אחרים הגורמים לכאב במפרקים שלהם. זה עשוי לשמש גם לאנשים שעברו שבר שגרם לנזק למפרקים שלהם.

החלפת מפרק היא הליך כירורגי שבו מסירים את הרקמות החולניות או הפגומות של המפרק ומוחלפות במפרק מלאכותי.

החלפות מפרקים מבוצעות בדרך כלל על הירכיים, הברכיים והכתפיים.

הניתוח נעשה בדרך כלל בהליך אשפוזי בהרדמה כללית. המטופל ישהה בדרך כלל בבית החולים שלושה עד חמישה ימים לאחר הניתוח.

החלפת מפרקים היא הליך כירורגי להחלפת מפרק פגום במפרק מלאכותי,

העשוי בדרך כלל מסגסוגות מתכת, פוליאתילן או שניהם. החלפת מפרקים מתבצעת בדרך כלל כאשר למטופל יש כאבים עזים ונכות ממחלת המפרק שלו וטיפולים אחרים אינם יעילים.

החלפת מפרק ירך כוללת הסרת ראש הירך החולה והחלפתו בכדור מלאכותי העשוי מסגסוגות מתכת או קרמיקה. לראש הירך החדש יהיה גזע הנמשך לתוך האגן כדי לספק יציבות לתותבת החדשה. החלפת ברך כוללת הסרת רמת השוקה החולה (החלק העליון של השוקה) והחלפתה במשטח מלאכותי העשוי מסגסוגות מתכת או קרמיקה.

החלפת מפרק היא ההליך הכירורגי שבו מפרק פגום מוחלף בשתל מלאכותי.

החלפות מפרקים משמשות לטיפול בדלקת פרקים, מצב הגורם לכאב ונוקשות של המפרקים.

ההליך נעשה בהרדמה מלאה. המנתח מבצע חתך בעור מעל המפרק הפגוע ומסיר כל רקמה חולה או פגומה מהמפרק. לאחר מכן, הם מנקים את כל שלוחות העצם שעשויות להיות סביב המפרק. לאחר מכן המנתח מניח שתל לתוך העצם כדי להחליף את הרקמה הפגועה ומכסה אותה בשכבת הגנה של מתכת או פלסטיק כדי להחזיק אותה במקומה ולשמור אותה יציבה.

החלפות מפרקים משמשות לטיפול בדלקת פרקים, מצב הגורם לכאב ונוקשות של המפרקים שלהם.