שיקום מבנים

המשמעות של שימור מבנים טמונה לא רק במבנה עצמו אלא גם במה שנמצא בין קירותיו. לאדריכלים ומעצבים רבים יש הערכה עמוקה לערך שיש לאדריכלות על קהילה או אזור. מבנים אדריכליים יכולים לספק תחושת מקום וגאווה לאלה המאכלסים אותו, כמו גם לאלה המבקרים. אם נשקול מה מסתתר בין הקירות הללו, קל להבין מדוע מבנים אדריכליים הם אוצרות שאין להם תחליף. הבניינים הישנים בעולם הזה הם ציוני הדרך היקרים ביותר. מבני העבר משקפים את התרבויות והמנהגים השונים של מדינות שונות. הם חשובים גם למטרות שונות כמו כלכליות, חברתיות, סביבתיות ואסתטיות. כתוצאה מכך, שיקום ושימור מבנים הוא נושא חשוב.

שיקום מבנים הוא תהליך שבו ניתן להחזיר את המבנה למצבו המקורי, או גרסה משופרת של המקור, וניתן להשיג זאת במגוון אמצעים. באמצעות תוכנית זו, ממשלת קנדה מספקת לארגונים ללא מטרות רווח מימון כדי לעזור להם לבצע פרויקטים לשיקום מבני מורשת. ישנם יתרונות רבים לתיקון מבני מורשת ישנים. הם חסכוניים יותר באנרגיה מכיוון שהם נבנו לפני כניסת הבידוד. יתר על כן, לבניינים היסטוריים יש הרבה פחות עלויות תחזוקה בהשוואה לבנייה חדשה.

זהו תהליך של תיקון ושיקום בניין, בדרך כלל למצבו המקורי. הרבה היבטים שונים נלקחים בחשבון כאשר עושים זאת, כמו המשמעות ההיסטורית, הערך האדריכלי וכיצד זה יכול לתרום לקהילה. התהליך נעשה בדרך כלל על ידי מומחים הנקראים קונסרבטורים שהוכשרו בשיטות שיקום. הם משתמשים בכישוריהם כדי להחזיר מבנים למצבם המקורי, או על ידי הסרת דברים שנוספו במהלך שיפוצים או על ידי שיקום מלא אם הוא היה הרוס.

המילה "שימור" משמשת להתייחסות להגנה וטיפול של מקום או סביבה בעלי משמעות היסטורית. ניתן לעשות זאת על ידי שימור המבנה, הנוף והחפצים שבתוכו. שיקום בניין מתבצע על ידי תיקון וביטול כל הידרדרות שהתרחשה עם הזמן. הסיבה הנפוצה ביותר לשיקום היא החזרת המבנה למצבו המקורי או קרוב ככל האפשר למקור, אך לעיתים ניתן לעשות זאת על מנת שמבנים ישרתו מטרות חדשות. לקרן הלאומית של ארצות הברית לשימור היסטורי יש ארבע מטרות שבהן הם מתמקדים: תמיכה בשימור, חינוך, תכנון וגיוס כספים לשימור, וגיוס כספים ופיתוח.

לאורך ההיסטוריה, העולם נאלץ להתמודד עם הנזקים שגרמו בני אדם למבנים ובתים. עם טכנולוגיות ושיטות חדשות לשיקום, אנו יכולים כעת לשמר את המבנים הללו עבור הדורות הבאים. חלק מהגורמים לנזק למבנים כוללים מלחמה, אסונות טבע, זיהום ועובש. לשיקום מבנה נדרש צוות אדריכלים ומהנדסים אשר יעריכו את צרכי המבנה ויכינו תכנית לשיקום. ככל שיותר אנשים עוברים לערים, הביקוש לדיור גדל במהירות. זה הוביל לצורך גובר בשיקום מבנים ישנים. המטרה הסופית של השיקום היא ליצור בניין חדש הדומה במראהו לבניין הישן המקורי עם כמה שירותים מודרניים. מטרת השימור היא להגן על המבנה הישן המקורי ולשמור על שלמותו. ניתן לבצע שיקום על ידי בנייה מחדש או תיקון מבנים ישנים. הבחנה עיקרית בין שיקום לשימור היא שעם השיקום, אנשים יכולים לרוב לגור בבניין המשוחזר בעוד שהשימור אינו מאפשר לתושבים להיכנס.

תוכן עניינים

לפרסום מודעה - מלאו פרטים ושלחו הודעה