מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

תליית טלויזיה

תוכן עניינים

 

הרעיון של תליית טלויזיה הוא לא רעיון חדש, אבל הוא גם לא לגמרי ישן. רבים מאיתנו נדרשו לתלות טלוויזיה אולי פעם אחת בחייהם וחלקנו אפילו את זה לא. מהסיבה הזאת, בכל מקרה בו אתם רוצים לתלות טלוויזיה, כדאי להזמין גורם מקצועי המתמחה ספציפית בתחום זה ובשורות הבאות נסביר לכם מדוע.

 

תליית טלויזיה – מיקום וגובה

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בתהליך של תליית מסך טלוויזיה הוא המיקום של המסך והגובה שלו. מיקום המסך צריך להיות בדרך כלל בלב מרחב הצפייה ובגובה המתאים לתנוחת הצפייה בטלוויזיה. כך למשל, אם מדובר בתלייה של טלוויזיה בחדר הסלון, חשוב מאוד שהטלוויזיה תותקן במרכז הספה המרכזית שמול הטלוויזיה. לחילופין, ישנן טכניקות אלטרנטיבות לתליית טלוויזיה בזווית מהספה, אך אלו מתאימות לחללים ספציפיים בלבד וצריכים להתבצע בצורה מקצועית בלבד. אותו כנ"ל נכון גם לגבי תלייה של טלוויזיה בחדר השינה. בחדרים אחרים, כמו חדר המטבח או המרפסת, ישנן אופציות נרחבות יותר, אבל נדרש ידע מקצועי רחב יותר בכדי לבחור את הנכונה שבהן.

מבחינת גובה הטלוויזיה, חשוב מאוד שהטלוויזיה תהיה תלויה בגובה הנכון על מנת למנוע כאבי צוואר, ערנות יתר או הירדמות בזמן הצפייה בטלוויזיה. כך למשל, במקרה של תליית טלויזיה בחדר הסלון, צריכה הטלוויזיה להיות מעט יותר גבוהה מגובה הראש של אדם בוגר היושב על הספה וצופה בטלוויזיה. בחדר השינה צריכה הטלוויזיה להיות מותקנת גבוה יותר, בדרך כלל בגובה מעט יותר גבוה מגובה אדם ממוצע. לגובה ישנה משמעות רבה בחוויית הצפייה בטלוויזיה ולכן חשוב מאוד להקפיד על נושא זה.

 

לא רק תלייה, אלא גם התקנה

השירות של תליית טלויזיה מוצע בדרך כלל במסגרת חבילת שירות מקצה לקצה, שכוללת בתוכה גם את הרכיבים האחרים הנדרשים על מנת להשלים את חוויית הצפייה. בכלל זה, חשוב לבצע חיווט נכון ואסתטי של הכבלים ברחבי החלל בו מותקנת הטלוויזיה. כך למשל, חשוב מאוד לא להתקין את הטלוויזיה על קיר שמולו מותקן החלון המרכזי בחדר. אלא שאם השקעים מותקנים דווקא באותו הקיר, זה אומר שיהיה עליכם למשוך כבלים מהשקעים ולהוביל אותם אל המיקום בו בחרתם להתקין את הטלוויזיה. תהליך זה שנקרא חיווט, יכול להתבצע בצורה אסתטית ומסודרת והוא יכול להפוך לקטסטרופה עיצובית. מתקין טלוויזיות מקצועי ידע לבצע את החיווט בצורה יעילה, אסתטית ומסודרת, תוך שימוש בכבלים הנכונים שיבטיחו לכם את חוויית הצפייה המושלמת בטלוויזיה מבלי לפגוע באסתטיקה של החדר. בהיבט זה כדאי לשים לב גם לחיווט שנדרש לכם לצורך חיבור לרכיבי מולטימדיה נוספים כמו מחשב, מערכת סטריאו, סטרימר, ממיר, פלייסטיישן וכן הלאה. במסגרת שירות תליית טלויזיה אתם רוצים לוודא שהמתקין סוגר לכם את כל הפינות האלה ושכאשר הוא עוזב את ביתכם, יש לכם את האפשרות לחבר את כל המכשירים שלכם לטלוויזיה בקלות ובמהירות.

למידע נוסף בקרו באתרינו https://topaztv.co.il/