מגזין בידור ופנאי

כל הנושאי הבידור והפנאי החמים ביותר בארץ ובעולם

איך שומרים על חוש הומור בגיל השלישי?

תוכן עניינים

ככל שהשנים עוברות חוש ההומור שלנו משתנה ודברים ששעשעו אותנו בעבר אינם רלוונטיים עוד. מדובר בעניין טבעי ככל שינוי אחר בחיים ואם יש לך הרגשה שהעניין וההומור נעלמו מחייך, יש לנו חדשות טובות בשבילך. חוש הומור, צחוק ואופטימיות הם לא מצרך נדיר בגיל השלישי וברגע שיודעים לאן בדיוק לכוון – השמיים הם הגבול.

להיפגש עם אנשים מוכרים וחדשים

יצירת קשרים עמוקים עם הסובבים אותנו מאפשרת לנו תחושת בטחון ויצירת חברויות משמעותיות. בין אם מדובר בחברים המוכרים שניתן כיום לשמור איתם על קשר בקלות יתרה בזכות הרשתות החברתיות, או בין אם קבוצת חברים חדשה שהכרנו בבית האבות, לקשרים הללו אין תחליף. היכולת לשתף, לצחוק ולהצחיק, לשמור תמיד על אופטימיות.

לחלוק את החיים עם שכבת הגיל שלנו

לעיתים, פער בין דורי עשוי לגרום לנו להרגיש לא רלוונטיים וכי עולם התוכן והערכים שלנו איננו מתאים לשיחה, בין אם אנו משוחחים עם צעירים או מבוגרים מאיתנו. לכן, כאשר אנו פוגשים אנשים מקבוצת הגיל שלנו, יש לנו הזדמנות לבנות מחדש את עולם התוכן שיכול להיות מורכב מאינסוף תכונות, תובנות, סיפורים, ניסיון חיים, תחומי עניין ובעיקר – שפה משותפת.

לטייל בשביל הנפש

מאז ומתמיד יציאה אל המרחבים נחשבה בריאה לגוף ולנפש בכל מובן. להזיז את הגוף, לשחרר את הראש ולאפשר לחוויות חדשות להיכנס אל חייך, הם מתכון מוכר ובטוח למורל גבוהה בכל גיל. ניתן להתארגן בקבוצה קטנה של חברים קרובים, להצטרף לקבוצה קיימת ולהכיר אנשים חדשים או לצאת למרחב הפתוח עם המשפחה הקרובה – טיולים בארץ או בחו"ל בכל צורה או הרכב יכולים לרומם את הנפש.

לחקור אופקים חדשים

אם בעבר נהגת לצאת להצגות מז'אנר מסוים, ייתכן כי הגיל השלישי הוא הזדמנות נפלאה לבחון מחדש את ההעדפות שלך ולמצוא את הסגנון שמדבר אליך יותר כעת. בין אם נהגת ללכת למופעים או הצגות כדי להתרגש, לצחוק או לחלוק ערב נעים בחברה טובה – אין שום סיבה לוותר על ערב התרבות רק כי חוויית העבר איננה רלוונטית ותואמת להומור שהתרגלנו אליו.

לאמץ את השינויים באהבה

כאשר אנו מזהים שינוי כלשהו באורחות חיינו אנו נוטים לחשוד כי משהו איננו כשורה בנו או בסביבה שלנו. אולם, כפי שאמרנו, שינויים במצב הרוח, בתחומי העניין וההומור שלנו הם עניין טבעי. כנראה שכל סימני השאלה שנעלה בפני עצמנו בניסיון לפתור את הסוגייה יחזירו אותנו לאותה הנקודה – זה פשוט כבר לא "זה". אז במקום להיאבק בשינויים ולהתעקש למצוא עניין מחודש באותם נושאים שחזרו שוב ושוב בחיינו, אפשר לקבל אותם באהבה ולהמשיך ולכבוש את היעד הבא בצחוק ובציפייה גדולה, למה שהחיים עוד עתידים לחשוף בפנינו.

שמירה על כושר ומצב רוח מרומם בכל גיל

מחקרים רבים הראו את הקשר שבין פעילות גופנית (גם מתונה) על מצב הרוח שלנו. אם אנו מזהים שינויים שאינם לרוחנו, הגוף שלנו כנראה תמיד יגיב באופן חיובי לפעילות כושר בכל עצימות. האפשרות להטעין את הגוף מחדש באנרגיות ולסגל שגרת אימונים מיטיבה תסייע לנו לשמור על אופטימיות. לטווח הרחוק יותר, שמירה על שגרה כזו מאפשרת לנו מחשבה גמישה יותר וקבלה של שינויים באשר הם, כחלק מהחיים.

אפשר להסתכל על חוש הומור ומבט אופטימי על החיים כשריר שזקוק לאימון מדי פעם. האימון מהנה, פשוט וקל ליישום – חברה טובה, פעילות גופנית, שמירה על ראש פתוח – כל אלו הם המפתח ליצירת שגרה מיטיבה, נעימה ואיכותית בכל גיל.